ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

FUNKCIONÁLNÍ STRAVA

20. února 2010 v 16:05 | Klevka |  ZDRAVÍ

anebo JAK JÍST ZDRAVĚ


Na našem potravinovém trhu s se objevuje stále více poživatin, které jsou obohaceny o další výživné látky. Je to opodstatněné, pokud naše strava neobsahuje takové důležité živiny, které naše tělo potřebuje.
Proč? Jsme stále ve spěchu, tu si dáme ve stoje chlebíček, nebo si sedneme na chvíli k nějakému rychlému občerstvení, za rohem si dopřejeme nějaký pohár, ti, co nejvíce spěchají, se před důležitou schůzkou uspokojí s kopečkem zmrzliny nebo šálkem kávy, aby v žaludku měli alespoň něco. Při takovém způsobu stravování naše tělo sotva dostane všechno, co pro správnou funkci potřebuje - vitamíny, minerály, stopové prvky.
A právě tady pomáhá f u n k c i o n á l n í s t r a v a. Tak označujeme potraviny, které jsou dodatečně obohaceny živinami, bez kterých se naše tělo neobejde, a které pomáhají vyrovnávat nedostatky způsobené nesprávným stravováním. V USA se používají běžně už léta. Například se takto obohacuje mléko, a tak si zákazník může vybírat mezi mlékem obohaceným o vitamíny, kalcium nebo směsí minerálů. Tento trend se stále více prosazuje v Evropě a už i u nás. A tak si dnes už můžeme koupit ovocné a zeleninové šťávy obohacené o vitamínové "kokteily".

MLÉČNÉ BAKTERIE NIČÍ ŠKODLIVÉ KMENY

Jestliže všechno začínalo kalciem a vitamíny, teď se prosazují p r o b i o t i c k é j o g u r t y /pro bios = pro život/. Obsahují kombinaci živých mléčných baktérií a vlákniny /zátěžové látky/. Tato směs podněcuje rozmnožování střevních mikroorganismů, trávení probíhá lépe a škodlivé kmeny se vylučují. Současně se působením bakterií posiluje imunitní systém, mléčný cukr se zpracovává lépe, klesá cholesterol, a je také prevencí proti rakovině střev a prsu.

MASTNÉ KYSELINY OMEGA 3 CHRÁNÍ SRDCE
Kromě bakterií kyseliny mléčné, kterými se obohacují potraviny, stále častěji se na zkvalitnění potravin se používají mastné kyseliny omega 3. Tyto nenasycené kyseliny pomáhají odbourávat škodlivý cholesterol, který se podílí na vzniku srdečních infarktů. Už jistou dobu se nabízejí jako doplněk výživy i ve vejcích - ta se však získávají od drůbeže krmené speciálními kalifornskými mořskými řasami.

FUNKCIONÁLNÍ STRAVA zaznamenává v poslední době značný vzestup, což ale mnoha odborníkům dělá vrásky na čele. Neexistuje totiž žádná kontrola toho, jaké množství doplňkových látek v upravených potravinách přijímáme a ty mohou být v příliš velkých dávkách našemu organizmu škodlivé.
Proto vědci varují, aby se funkcionální potrava nikdy nestala náhradou za pořádnou denní stravu, může být pouze doplňkem, pokud si výjimečně nemůžeme dopřát řádné denní jídlo.
(Podle zahr. mat.)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama