ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

VITAMÍNY

16. února 2010 v 3:45 | Klevka |  ZDRAVÍ

VITAMÍNY STOPOVÉ PRVKY MINERÁLY

Dnes už víme, že vitamíny, stopové prvky a minerály jsou sočástí téměř každé potraviny. Nabízíme vám přehled, v jakých případech je vhodné jejich použití jako potravinových doplňků.
M U L T I V I T A M I N Y
Předchůdci funkcionálních potravin byly multivitaminové šťávy. Obohacovaly se zpravidla o dvanáct nejdůležitějších vitaminů, které měly pokrýt jejich základní potřebu. Na rozdíl od nich se šťávy "nové generace" obohacují o jednotlivé vitamíny, zato ale ve vyšší koncentraci jako cílená prevence proti nemocím. Kromě šťáv existují dnes ale také různé pamlsky, jako například bonbóny, které se rovněž obohacují o vitamíny. A už ani ovocné marmelády či zavařeniny nemohou postrádat vitaminové doplňky.

PRO- A PREBIOTIKA
Tyto látky byly nejdříve vyvinuty pro použití v jogurtech, přičemž si každý výrobce nechal patentovat svůj vlastní bakteriální kmen pro výlučné použití.
Probiotika jsou obsaženy výlučně v mléčných výrobcích. Prebiotika se přidávají například do chleba, housek, šťáv a osvěžujících nápojů.

MINERÁLNÍ LÁTKY A STOPOVÉ PRVKY
Do potravin se stále častěji přidávají nejen vitamíny, nýbrž také stopové prvky.
Jedním z prvních výrobků byla sůl, do které se nejprve přidával jód jako prevence proti tvorbě strumy. Dnes se obohacuje ale také fluórem proti tvorbě zubního kazu. Tuto dávku můžeme doplnit při snídani jedním vajíčkem obohaceným o jód.
Nejdůležitějšími minerály pro ty, kteří trpí osteoporózou, jsou kalcium a magnézium. Ty se přidávají do müsli, mléčných výrobků a osvěžujících nápojů.

VITAMÍNY Potravinářské výrobky se nejčastěji obohacují o vitamíny A, C a E jako lapače radikálů při prevenci rakoviny. Přidávají se zejména do osvěžujících nápojů, šťáv a zmrazené zeleniny a doplňují se také magnéziem a kalciem.

VÝTAŽKY Z ACEROLY A ZELENÉHO ČAJE
Do potravin se nepřidávají jenom jednotlivé nebo syntetické vitální látky, ale také koncentráty přírodních látek.
Zdrojem vitamínu A jsou např. aronia /ovoce podobné jablku/ nebo acerona /druh třešně/.
V Japonsku upřednostňují extrakt ze zeleného čaje, který má podobné účinky jako vitamíny A, C a E.
Lepek z ovsa snižuje hladinu cholesterolu a v koncentrované formě se přidává do müsli a pekárenských výrobků.
(Podle zahr. mat.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama