ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

BEATLES - JAK TO BYLO

9. června 2010 v 21:39 | Klevka |  TÉMA TÝDNE
(Téma týdne - Beatles)

PAUL IS DEAD

Pavel je mrtvý - pod tímto názvem byla v 70. letech 20. století známá "konspirační" teorie, podle níž byl v roce 1966 Paul McCartney z Beatles nahrazen dvojníkem, protože údajně zahynul při automobilové nehodě.
University of Michigan totiž v roce 1969 ve svých univerzitních novinách uveřejnila článek, v němž se s jistým nadlehčením tvrdilo, že Paul McCartney údajně zemřel při automobilové nehodě. K článku byl připojen následovný popis nehody:BBB
Jednou dopoledne, v listopadu 1966, Paul McCartney cestoval svým vozem. Kolem 5 hodiny odpoledne spatřil na silnici ženu v policejní uniformě, otočil se za ní a nevšiml si, že na semaforu před ním už naskočila červená. Jeho vůz proto prudce narazil na auto před ním a okamžitě vzplanul. Paul utrpěl vážné popáleniny a důsledkem velkého nárazu ztratil všechny zuby, proto jej po nehodě nebylo možné identifikovat.
Po této nehodě zbývající členové kapely John Lennon, George Harrison a Ringo Starr na naléhání svých manažerů i vedení nahrávací společnosti jeho smrt ututlali a ihned uspořádali konkurz na dvojníka Paula McCartneyho. Vítěz soutěže William Campbell (nebo Shears) se musel podrobit několika plastickým operacím, a až pak mohl zaujmout Paulovo místo ve skupině. Avšak Beatles se s tím nechtěli smířit a od té doby své fanoušky skrytými náznaky (v názvech i textech písní, na přebalech a pod.) stále upozorňovali  na tuto nešťastnou událost.
Krátce nato se této události věnoval rozhlasový moderátor Russell Gibb
z Detroitu, čímž se tato "teorie" stala všeobecně známou a způsobila značný rozruch. Mnoho fanoušků Beatles, kteří jeho příběhu uvěřili, se neúnavně snažili najít "důkazy" o smrti Pavla McCartneyho...
V roce 2007 dostala diskuse o teorii "Pavel je mrtvý" nový impuls. Podnětem k tomu byla stížnost, kterou podala 46-letá geriatrická zdravotní sestra z Berlinu Moabitu. Tvrdí, že je McCartneyho dcera, protože její matka měla v letech 1959-1962 poměr s McCartneym. Obviňuje ho, že při prokazování otc
ovství se při testech v roce 1984 nechal zastoupit dvojníkem… Tvrdí, že podpis "otce" na nálezu je falšovaný, protože "... poukazuje na praváka, a fotografie údajně nezobrazuje McCartneyho..."
pmc
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BD BD | 11. prosince 2010 v 23:59 | Reagovat

S úctou zdravím,
  pokud se to takto přihodilo, a něco mi praví, že třeba ano - platí, že toť scénař účelově mnohokrát použitý. -  BD

2 BD BD | 12. prosince 2010 v 0:18 | Reagovat

Navazuji po třech minutách: Avšak bylo-li to alespoň náznakem medializováno - že by se nenašel nikdo s možností provést test vibrací hlasu toho nového?
  -  BD

3 Kleva/Klevka Kleva/Klevka | 12. prosince 2010 v 16:47 | Reagovat

[2]:Děkuji za podnět.Budu-li mít čas,pokusím se zjistit, zda v USA nějak pokročili v prokazování té "konspirační" teorie...

4 BlackwellFern BlackwellFern | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 16:54 | Reagovat

Do you understand that it is correct time to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a>, which would make you dreams real.

5 Owlet Owlet | Web | 3. prosince 2012 v 22:15 | Reagovat

Pro objasnění: PAUL (ne Pavel, probůh) McCartney není mrtvý. Tehdejší fanoušci Beatles něco zaslechli v jejich písních, začali hledat důkazy, prohlíželi detaily na obalech alb, fotkách a podobně a usoudili (opravdu nevím, proč), že Paul zemřel. To ale nikdy nebyla pravda. Skutečný Paul žije dodnes, je mu 70 let. Kde by sehnali dvojníka s docela stejným hlasem a hudebními schopnostmi? Tady nešlo o vzhled, Paul McCartney je skladatel a zpěvák, kdyby zemřel r. 1966, Beatles by nenahráli mnoho písní z doby potom - on je složil, on je zpívá a on je většinou hraje na kytaru - mimochodem, kdyby jeho dvojník nebyl levák, nemohl by hrát na kytaru stejně jako on (teoreticky by mohl, ale asi ne tak dobře). Pokud by se nechal zastoupit, při testech otcovství (o čemž nic nevím), tak to přece neznamená, že zemřel.

Svojí údajnou smrt bral (a bere!) Paul McCartney s humorem, dokonce nahrál desku a jel na turné s názvem "Paul is live" (Paul je živý). On opravdu žije:
http://www.youtube.com/watch?v=huNOsFQa_Ns
http://www.youtube.com/watch?v=jlUd5YslVzc
To je přece pořád ten samý člověk...

Taky myslím, že v šedesátých letech by tohle nedokázal žádný plastický chirurg, ale HISTORII PLASTICKÉ CHIRURGIE NEZNÁM, TAK TO NEMŮŽU TVRDIT URČITĚ. Jen si to myslím, ale to je můj, nepodložený názor. Ale ty asi vůbec nevíš, o čem píšeš. Mimochodem: tvrdíš, že zemřel v 60tých letech dvacátého století a srovnáváš jeho fotky ze století jednadvacátého. Já si fakta ve svých článcích ověřuju líp - a to v nich nespekujulu o něčí smrti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama