ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

PALMOVÉ LISTY A BUDOUCNOST EVROPY

13. září 2010 v 22:40 | časopis Medium |  SPIRITUALITA

BUDOUCNOST EVROPY NA PALMOVÝCH LISTECH

Pod tímto názvem jsem na internetových stránkách našla článek, jehož obsah všechny ty, kteří jsou v očekávání naplnění mayských proroctví pro rok 2012, určitě budou zajímat.
Vyjímám:
"Indické knihovny palmových listů už dnes nejsou neznámou oblastí. Také u nás již o nich vyšlo mnoho článků i knih. Ojedinělou prací je však kniha německého badatele Thomase Rittera, kniha u nás vydaná s názvem "PROROCTVÍ O EVROPĚ z knihoven palmových listů".
Podle legendy vznikly knihovny palmových listů před více než 5 000 lety a jsou dílem sedmi svatých rišiů. Ti prý sepsali životopisy asi 80 000 lidí, kteří se v budoucnosti přijdou zeptat na svůj osud. Asi deset procent těchto životopisů se má vztahovat na osoby, které nepocházejí z Indie. V průběhu staletí bylo pořízeno několik opisů původního textu, takže dnes by mělo existovat 12 knihoven palmových listů, které se nacházejí na různých místech indického subkontinentu.
Při jedné z cest do Indie navštívil Thomas Ritter také město Karnakatu a v ní knihovnu palmových listů Gunjura Sachidánandy. Knihovna i tento vykladač jsou pod ochranou rišiho Bhagavana Šrí Šuka Mahariši. Gunjur Sachidánanda na otázku o účelu knihoven palmových listů řekl:
"Palmové listy obsahují nejen popis jednotlivých osudů, ale i poukazy na to, jak se bude utvářet budoucnost lidstva. Bylo by však nejen zbytečné, ale přímo škodlivé seznamovat s nimi všechny lidi. Mnozí hovoří o věcech kolem nás, které je nutné změnit. Neuvědomují si přitom, že změny ve vnějším světě mohou mít trvalý charakter jen v případě, že se změní i nitro lidí, jejich srdce a duše. Je zbytečné mluvit o svobodě, když jsme v zajetí hmoty. Je lživé hlásat mír, pokud jej lze nastolit pouze silou zbraní. Je charakteristickým rysem lidí žijících v době kálí jugy, železného věku, že se ztotožňují s objekty vnějšího světa. Kdyby každý člověk věnoval svému duchovnímu vývoji tolik času, kolik ho vyplýtvá na kritizování chyb druhých a na uspokojování svých hmotných potřeb, bylo by mezi námi mnohem víc osvícených lidí.
Poselstvím těch, kdo vytvořili tuto knihovnu, je nesobecká láska, protože problémy dnešního lidstva jsou důsledkem egoistických přání - ať již mají osobní, sociální, rasový, nacionální nebo náboženský charakter."
Jak dále vykladač uvádí, řišiové stále existují. Bhagavan Šrí Šuka Mahariši je v těchto dnech mezi námi, je přítomen v energetické formě a je také přítomen pokaždé, když je poskytován výklad z palmových listů. Rišiové nejsou lidé a čas plynoucí v tomto světě pro ně nehraje žádnou roli.
V současné epoše, zvané Kálí juga, lidé věří, že dokážou své osudy řídit sami, bez pomoci jiných světů. Avšak palmové listy říkají, že v letech 1987 až 2002 (podle západního kalendáře) se na zemi vrátí osmnáct osvícených mistrů v lidské podobě, aby lidstvu pomohli při nadcházející transformaci planety. Rišiové využívají své duchovní schopnosti k tomu, aby četli v Kronice Akaša. Akaša je čistá energie schopná přechovávat informace. Čím silnější jsou emoce doprovázející určitý zážitek nebo životní situaci, tím výraznější je trvalá stopa, kterou v kronice Akaša zanechává ve formě informace.
* * *
V rozsáhlých archivech knihoven palmových listů existují rovněž svazky týkající se minulosti (karmy) i budoucnosti jednotlivých kmenů i národů nejen Indie. Nejsou však vůbec nebo téměř vůbec používány, protože si na ně nikdo ani nevzpomene a vykladači se nijak nesnaží na ně upozorňovat vnější svět - svůj úkol spatřují v přechovávání starého vědění, ne v jeho šíření a osvětě. Autor uvedené knihy však dospěl k přesvědčení, že je jeho úkolem v tomto životě, aby se pokusil tyto informace zpřístupnit co největšímu počtu lidí. Pochopil, že je to jeho povinnost proto, že se mu dostalo té mimořádné cti a mohl takové vzácné prorocké rukopisy získat.
V roce 2001 byl Thomas Ritter upozorněn na rukopis vícesvazkového díla, jakési encyklopedie yothir védy, věšteckého umění. Svazek pojednává o budoucnosti národů a celých kontinentů. Svazek zakoupil a pak nastala náročná práce jeho překladu ze starotamilštiny. V souvislosti se současným vývojem Evropy a západního světa vůbec se totiž jedná o velmi významný text. Kromě mnoha jiných v něm byla podrobně popsána a zhodnocena tragedie 11. září 2001 v New Yorku a Washingtonu. V závěru této pasáže je například doslovně uvedeno:
"…Ve skutečnosti vládce napadeného státu bude předem vědět o útocích, na jejichž přípravě se budou podílet i lidé z jeho okolí. Ze zločinu nebudou mít užitek jím obvinění spiklenci, ale jen on sám, protože jeho lid bude v té době pochybovat o tom, zda se k moci dostal legální cestou. Po zkázonosném útoku se však touto otázkou již nebude nikdo zabývat. Zločin tak splní svůj účel. Vládce západní mocnosti bude mít příležitost rozpoutat ještě několik válek, jejich účelem bude prosazení vlastních mocenských zájmů. Tyto války budou vedeny ve jménu míru, bezpečnosti a svobody, ve skutečnosti však jde útočníkům jen o území a suroviny."
Další událostí, zaznamenanou v prorockém textu, je obrovské zemětřesení v Asii, k němuž došlo 26. prosince 2004 v blízkosti Sumatry. Píše se:
"V posledním měsíci roku 2004 podle západního kalendáře bude oblast jihovýchodní Asie postižena obrovskou přírodní katastrofou. Pod mořským dnem západně od ostrova Sumatra dojde k silnému zemětřesení, takovému, jaké nemá pamětníka. Toto zemětřesení vyvolá obrovské záplavové vlny, které zpustoší rozsáhlé pobřeží oblasti Sumatry, Thajska, Bangladéše, Indie, Srí Landy, Malediv a dokonce i východní Afriky. Zahyne více než dvakrát sto tisíc lidí, mezi nimi i mnoho cizinců, mimo jiné také z Evropy…"
Pro rok 2005 obsahují staroindické texty další významnou předpověď, která se již naplnila: "Týden po nejvyšším náboženském svátku jedné ze dvou hlavních křesťanských církví (míněny Velikonoce) zemře nejvyšší představitel této církve, který stál v jejím čele více než dvacet let." Papež Jan Pavel II. skutečně zemřel dne 2. dubna 2005, týden po velikonočních svátcích…
(Pokračování v dalším příspěvku "UTOPIE NEBO REALITA?)
Zdroj: časopis MEDIUM 5/2008
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka-Bonaccia Hanka-Bonaccia | 14. září 2010 v 22:58 | Reagovat

Milá Evičko, děkuji za příspěvek, jen je škoda, že po příjezdu indických "mistrů" s palmovými listy do Prahy tento rok jsem se ještě nikde nedočetla o tomto setkání a jejich výsledcích!!! :-) četla jsem už tolik protichůdných reakcí na tyto listy a očekávala, že se někdo ozve, kdo byl nyní v Praze a setkal se osobně s "mistry". Však nikde nic, ani na Cestách k sobě. Je to divné, protože přestože jejich poselství je prezentováno jako natolik zázračné a pravdivé, neozval se nikdo, kdo by tyto zprávy potvrdil. Info z webu http://www.palmovelisty.cz/ - nic moc :-) Proto to trošku zavání bysnysem. :-)

2 babileto babileto | E-mail | 15. září 2010 v 9:03 | Reagovat

[1]: Haničko, na tu stránku jsem se dostala zcela náhodou díky vyhledávači Google, když jsem překládala text, v němž byl popužit výraz "Rishis = rišiové". A jelikož často slyším otázku "Co si myslíte o roku 2012?", myslela jsem, že to bude lidi zajímat. Já se tím nenechávám nijak unášet, protože není v silách jednotlivce nějak výrazně ovlivnit globální dění na této planetě... přesto: děkuji za názor - pomůže nám uvědomit si, že člověk si má vždy uchovat svůj střízlivý rozum...i když ROZUM  je PROTIKLAD VÍRY - a to je jeden z KŘÍŽŮ, který mnozí z nás nosí...

3 Smithg615 Smithg615 | E-mail | Web | 19. prosince 2016 v 22:26 | Reagovat

I'm extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one nowadays.. ecegbeceeefcekbk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama