ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

NAPIŠTE SI DIKTÁT

31. října 2010 v 20:16 | KLEVKA |  STUDUJEME ZA ŠKOLOU

Všem přispěvatelům tohoto a jiných blogů!

MILÍ KOLEGOVÉ, MILÉ KOLEGYNĚ,
dovoluji si toto oslovení, protože níže přiložený diktát jsem dnes napsala s jedinou chybou (o dvou velkých písmenech jsem chvíli uvažovala)! Čeština není mou mateřštinou, proto jsem na to pyšná, a také vzhledem k mému věku je to potěšující.
A tak jej doporučuji všem Vám, kteří ještě sedíte ve školních škamnech nebo jste v nich seděli ještě docela nedávno a chcete ostatním sdělovat své myšlenky písemnou formou, a to zcela veřejně, na veřejně přístupném médiu. Jestliže se vaše čeština stane vzorem pro ostatní, budete patřit mezi ty, jejichž PŘÍKLADY TÁHNOU!
Takže, o co jde? Na serveru
dostali skvělý nápad a zveřejnili diktát pro žáky 3.tříd základních škol.
To bude pro vás přeci hračka, není-liž pravda? Zkuste jej napsat a ověřte si, jak na tom jste vy - Češi. Proč?
Prostě budete mezi prvními, kteří se zaslouží o to, aby si naše čeština  uchovala svou krásu a půvab právě tím, že bude korektní a kultivovaná! A pokud se tak budeme chovat i k cizím jazykům (dnes je to zejména angličtina), uchováme nezaplatitelné duchovní hodnoty!

Ale pozor, i když autoři v úvodu uklidňují, že lze udělat až 60 chyb, za dvě chyby už dostanete trojku!

František s Josefem b...l... dobrým... přátel.... Jednou se rozhodl..., že spolu v...raz... na v...let. Josef jako dest...naci zvol...l ...ižní ...echy. František chvíli přem...šlel, ale nakonec ...volil. Cesta b...la neobv...klá, potkal... slep...še s dvěm... mláďat.... Když šl... přes pole, minul... velké otep... slám.... Po nějaké době se zastav...l... v dřevě...é restauraci ... ...ednorožce. Obsluhoval... zde dvě žv...kající ženy, které byl... velmi b...stré. Uvařil... hostům ob...d a během odpoledne jim přinesl... několik p...v. Když se František s Josefem v...potácel... ven, ocitl... se u v...sutého mostu. Bylo s...chravo, což jim s...tuaci ...těžovalo. František v...kročil jako první, Josef si nahlas ...těžoval, ale brz... Františka následoval. Most hrdi...ě překročil..., oba už ale z...val... únavou. Došl... k hotelu U ...erveného kůzlete, ob...dnal... si pokoj s dvěm... postelem.... Popřál... si dobrou noc a brz...čko usnul....

HODNĚ ZDARU!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama