ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

Omraam Mikhaël Aïvanhov

27. listopadu 2010 v 23:32 | podle "en.wikipedie.org." |  SPIRITUALITA

om
Omram Mikhaël Aïvanhov (30.1.1900 v Serbzi, Makedonie - 25.12.1986 Fréjus, Francie) byl bulharským filozofem, pedagogem, alchymistou, astrologem, mystikem, spirituálním mistrem. Byl žákem Petra Danova (Beinsa Duono), zakladatele Univerzálního Bílého Bratrstva.
Jeho filozofie učí, že každý, bez ohledu na rasu, náboženství, sociální postavení, intelektuální schopnosti a hmotné prostředky je schopen podílet se na realizaci nového období bratrstva a míru na zemi. K tomu může dojít prostřednictvím osobní transformace každého jednotlivce a jeho růstem do dokonalosti a harmonie s božským světem. Nejde mu o téma, ale o to, jak člověk může lépe utvářet svůj život zde na zemi. V kolektivním vyjádření ukazuje realizaci Ježíšovy představy Božího království a jeho příchodu na zem.
Aivanhovovo učení vychází ze starých principů iniciační vědy. Popisuje zákony univerza, které řídí nejen vesmír, ale i lidskou bytost, makrokosmos a mikrokosmos a také regulují procesy výměny, ke které mezi nimi neustále dochází.
Toto vědění v průběhu staletí doznávalo různé formy. Jedná se o "věčnou moudrost" nacházející se i v různých náboženstvích, které si ji přizpůsobovaly v souladu s duchem dané doby a s aktuální úrovní duchovního vývoje lidí.
Kořeny Aivanhovova učení jsou z větší části v křesťanské cestě, ale z ezoterického aspektu v něm nacházíme vnitřní učení Ježíšovo.
Na stránkách
lze načerpat další informace o životě a práci tohoto velkého mistra, také  se lze připojit ke  každodenním společným meditacím, modlitbám a společným cvičením a v oddíle Tagesgedanken(denní myšlenky) najít duchovní radu i námět na meditace.
A právě z tohoto oddílu si dovolujeme v této rubrice zprostředkovávat vám denní inspiraci…

PS: Lze také navštívit oficiální (rovněž velice inspirativní) stránky Bílého bratrstva na následující adrese, protože mají několik jazykových verzí - kromě jiných v bulharštině, ruštině a polštině:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka-Bonaccia Hanka-Bonaccia | Web | 28. listopadu 2010 v 9:30 | Reagovat

Díky Evi za tyto cenné informace. Přikládám jen informaci o českých stránkách tohoto mistra: www.omraam.cz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama