ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

OBEJMI STRAŠIDLO

16. ledna 2011 v 22:53 | Klevka - Tomberg |  TÉMA TÝDNE
(Téma týdne PARANORMÁLNÍ JEVY)str
Kdo by už nezažil situaci, kdy "neposlušné" děti (protože "otravují" rodiče nebo dospělé a ti chtějí mít od nich klid) bývají "strašeny" jezinkami, vodníky, čerty a jinými ne-lidskými bytostmi vyvolávajícími strach a hrůzu, čili strašidly, s tím, že si "pro ně přijdou" a … (?)",… no a teď je na obrazotvornosti dítěte, aby si představilo, co se s ním pak bude dít, když  taková hrůzostrašná bytost-nebytost skutečně přijde. Dítě ztichne a začne se bát… (O tom jsme už na tomto blogu také psali.)
"Moderní" člověk je sice skálopevně přesvědčen, že neexistuje nic, co nemůže vidět vlastním zrakem a ohmatat vlastníma rukama, ale to je jako u pštrosů pouze strkání hlavy do písku před tím, s čím si jejich nedokonalý lidský mozek nedokáže poradit.
V žádném případě však ty "nenormální" bytosti nebo jevy nezmizí a  s jejich vysvětlením si budeme i nadále lámat hlavu.
Už nejeden člověk nadprůměrně vnímavý k věcem mezi nebem a zemí skončil na psychiatrii jen proto, že mu jeho okolí nevěřilo, a tak většina takto "postižených" o svých zážitcích raději mlčí. A když nyní vám bude někdo docela normální v rozpacích a jako "jedinému důvěryhodnému" živému tvoru vyprávět, jak kolem půlnoci je na jeho chatě opakovaně slyšet ze sedlové střechy kroky, jakoby se po ní někdo procházel, jak se - opět po té střeše - něco kutálí sem i tam, a - nespadne!, jak v tuto noční dobu někdo jemně ale zřetelně zaklepá zvenčí na okno  normálnímu člověku nepřístupné, nebo že - opět za tmy,  kolem půlnoci - z vedlejší místnosti je slyšet šepot jakoby dvou "bytostí", které se jakoby na něčem domlouvají a blíží k té jeho a při tom na hrudi cítí sílicí tlak nějaké podivné energie, že i onen citlivý pejsek, který předtím odmítal projít kolem hřbitova, vylekaný a s bušicím srdíčkem zaleze do nejzazšího kouta pod postelí…, pošlete takového člověka na psychiatrii, anebo o tom začnete přemýšlet?
O existenci takových bytostí - strašidel a v souvislosti s nimi i různých lidským rozumem nevysvětlitelných jevů se popsalo už mnoho knih, natočilo mnoho fantastických filmů patřících do kategorie "horor"…
Ale je to skutečně jenom fantazie? Nebo jinak: v čem má základ taková fantazie? Vždyť "bez vánku se ani lístek nepohne"…
A ještě jinak - nesvědčí takové tradované "smyšlenky" o tom, že člověk ve svém nejhlubším nitru či nevědomí vlastně věří ve vlastní nesmrtelnost? Což by "potvrzovalo" i věrohodnost (a reálnost) teorie o reinkarnaci a dalších teorií o jemnohmotných formách lidského těla, o jiných formách bytí aj., tudíž o jeho (složité a nesnadné) cestě k vlastnímu zdokonalení…, k jejichž uznání má snad už dokonce namířeno i katolická církev.
Nyní možná budu šokovat čtenáře tohoto příspěvku, když jim umožním přečíst zlomek z knihy (připravované k českému vydání), z něhož vyplyne, jak se na tento problém dívá její autor - jedna z autorit hermetické filosofie 20. století. Proto by ve čtení měli pokračovat jen znalci idealistických filosofických proudů, a zejména čtenáře varuji - v souladu s autorem - nepraktikovat návod v bodu 3:

"...Strašidla" existují. Není to záležitost víry, je to fakt. Existuje o nich celá spousta literatury, a to nemluvě o skutečnostech, které můžeme najít v oblasti osobní zkušenosti a které dokládají existenci strašidel. Dnes už nejde o víru nebo popírání, ale spíše o pochopení a vysvětlení toho, že "strašidla" existují. A tak se čas od času stává, že po smrti nějakého člověka se on nebo "něco" z něho či jemu podobného projevuje ve vnější a fyzické rovině jako aktivní energie (hluk, lomoz, pohyb apod.). Je to jakoby jisté množství energie, která se smrtí uvolnila, zůstalo zhuštěné a nebylo rozptýleno, a nyní se manifestuje jako bytost nebo jako individuální "tělo".
… dovoluji si předložit následující charakteristické črty fenoménu "strašidla":
1. "Strašidlo" je bytost vytvořená z elektrické fyziologické energie s nižším vědomím než u normálního lidského jedince.
2. Vědomí, které se odhaluje jednáním "strašidla", je velice omezené a krajně specializované. Lze je charakterizovat jako "maniakální", protože se manifestuje jako krystalizace jedné jediné vášně, jedné jediné zvyklosti nebo jediné fixní idey.
3. Energie, která toto "strašidlo" vytváří, časem slábne, a to za předpokladu, že není vyživovaná souhlasným a příznivým chováním lidského prostředí; vyčerpá se. K zániku ji můžeme přimět buď církevním rituálem exorcismu nebo osobní modlitbou či nakonec neobvyklým činem, který vyžaduje odvahu a spočívá v tom, že "strašidlo" pevně přitiskneme k sobě a vdechneme, čímž je přijmeme do sebe a elektrickou energii "strašidla" tak v sobě rozptýlíme. Neodvažuji se doporučit tu poslední metodu, protože s sebou přináší zážitek elektrického šoku - který by mohl být enormní - v okamžiku, kdy do Vašeho těla přechází energie "strašidla". Ale dodávám, že právě zkušenost elektrického šoku umožní absolutní jistotu o tom, že "tělo strašidla" má elektrickou podstatu. A současně poskytne - samozřejmě ve vnitřním fóru - důkaz o tom, že "strašidlo" není duše zemřelého a že pro zemřelého představuje zátěž, protože toto "strašidlo" je svázáno s jeho duší mučivým poutem zodpovědnosti.
            V jednom případě zemřelý krátce poté, co "strašidlo" bylo přinuceno k odchodu tím, že jednající přijal jeho elektrickou  energii  do sebe, vyjádřil dotyčnému svou vděčnost za osvobození od tohoto nepříjemného břemene ve velice živém a jasném snu..." 

str


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama