ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

O POKUŠENÍ A ODMĚNĚ /O.M.A./

10. února 2011 v 13:33 | O.M.AÏVANHOV |  SPIRITUALITA
http://www.prosveta.com/thought-of-the-day.phtml?
om

OMRAAM MIKHAËL AÏVANHOV - MEDITAČNÍ MYŠLENKY

O POKUŠENÍ

Pokaždé, když ovládneme pokušení, se kterým nás konfrontuje naše nižší přirozenost a kterému jsme denně vystavováni, získáme novou sílu. Při tom je dost obtížné zachovat si stav milosrdenství. Dokud žijeme na Zemi, nedokážeme se příliš dlouho udržet na vrcholu, který se nám povedlo dosáhnout. Pokaždé jej musíme znovu a znovu vydobývat. Když odejdeme z tohoto světa na ten druhý, už nebudeme muset bojovat, protože už nebudeme vystavováni pokušení. Ale dokud jsme na Zemi, musíme se snažit až do poslední minuty.
Pro lepší pochopení této myšlenky můžeme použít srovnání s výživou a dýcháním. Včera jsme jedli, dnes musíme také jíst a zítra budeme muset opět něco sníst. Právě jsme se nadechli, ale vzápětí se musíme zase nadechnout. Jedna zkušenost nám umožnila pochopit smysl života, ale abychom jej neztratili, musíme projít další zkušeností, a pak další... A pokud jsme právě odolali jednomu pokušení, budeme opět pokoušení a opět budeme muset tomuto pokušení odolávat, dokud svou bitvu nakonec nevyhrajeme.
5. ÚNOR

DUCHOVNÍ angažmá za materiální výhody?

Když přivedli Ježíše před Piláta, aby ho odsoudil, Pilát se zeptal Ježíše: "Ty jsi král Židů?" Ježíš odpověděl prostě: "Ty sám to říkáš." (Marek 15, 2). Ale ještě dodal: "Mé království není z tohoto světa." (Jan 18, 36). Protože Ježíš neměl žádné ambice v tomto světě. Opravdové království bylo pro Něj Království nebes: nezaměňoval lidskou slávu se slávou Boží, ani nesměšoval pomíjivé pozemské statky s duchovním vlastnictvím. Tento přístup se projevil také v epizodě, kdy se Ho farizejové ptali na placení daní cézarovi; opět odpovídá stručně: "Odevzdejte tedy, co je císařovo, císaři, a co je Boží, Bohu." (Matouš 22, 21)
A tak také vy, pokud se chcete stát opravdovými učedníky Ježíšovými, neměli byste směšovat nebesa a Zemi. A především dejte pozor, aby vás neovládla myšlenka, že duchovní aktivity nebo angažmá by vám měly přinést také materiální východy.
10. ÚNOR
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama