ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

O RADIACI... A DÁVÁNÍ /O.M.A/

16. února 2011 v 10:42 |  SPIRITUALITA
http://www.prosveta.com/thought-of-the-day.phtml?
om

OMRAAM MIKHAËL AÏVANHOV - MEDITAČNÍ MYŠLENKY

Radiace, emanace, vibrace (záření, sálání, vibrace) - symbolický výklad těchto jevů:

"Co znamená radiace, emanace a vibrace, to určitě víte. Ale asi nevíte, že tyto jevy jsou spojeny s myslí, srdcem a vůlí. Radiace či záření odpovídá mysli, emanace neboli sálání srdci a vibrace vůli.
Vyzařování intelektu nebo mysli probíhá  tak, že se pohybuje v přímém směru. Srdce vyzařuje v kruhových vlnách. A vůle vibruje doleva a doprava, nahoru a dolů, dopředu a dozadu.
Radiace je vysílané světlo, které nám umožňuje pokročit kupředu a činit objevy. Emanace představuje expansi a dávání: vyzářené částice obklopí svým teplem bytosti a věci v jejich blízkosti. A vibrace ohlašují začátek nějaké akce.
V záření je moudrost. V emanaci je láska. Ve vibracích je síla. A tak podle intenzity záření některých lidí poznáte, jak jsou moudří. Podle charakteru jejich vyzařování můžete také cítit, jaké lásky jsou schopni a podle intenzity vibrací můžete zjistit, jakou silou disponují."

O DÁVÁNÍ - NEŽ NÁS SMRT OBERE O VŠECHNO

"Láska nám dává schopnost odepřít sami sobě to, co nám je nejdražší, a věnovat to jiným. Ovšem taková vlastnost se u lidí objevuje opravdu zřídka. Spíše můžeme u lidí pozorovat snahu bojovat o zachování toho, co už jednou nadobyli, a ještě k tomu získat něco navíc, co patří jiným.
Je to rozumné? Má to nějaký smysl, že tolik času a energie vkládáme do něčeho, když co nevidět budeme nuceni toto všechno opustit? Jednou se totiž nezbytně dostaví smrt a vezme člověku všechno, ať se mu to líbí nebo ne.
Proč se lidé nenaučí dávat druhým ještě dříve, než nastane hodina jejich smrti? Tehdy jim totiž nezbude nic jiného, než s nechutí - nebo třeba i s lehkým srdcem - vše zanechat zde. Ale když se člověk naučí dávat, zaplaví ho světlo a radost, které získal tím, že se naučil dávat."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 8. července 2011 v 1:31 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama