ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

O ŠTĚSTÍ A O DUŠI /O.M.A./

2. února 2011 v 21:26 | O.M. AÏVANHOV |  SPIRITUALITA
http://www.prosveta.com/thought-of-the-day.phtml?
om

OMRAAM MIKHAËL AÏVANHOV - MEDITAČNÍ MYŠLENKY

O ŠTĚSTÍ

Mít rodinu, přátele, povolání a koníčky je v očích mnoha lidí zcela dostačující, aby měli pocit štěstí. Ale to zdaleka nestačí. Všimněte si, kolik je kolem nás nešťastných lidí přesto, že mají všechno… Proč? Protože je nezajímají potřeby jejich duše a nedokážou se jimi zabývat!
Přitom duše by chtěla žít volně, v širokém a rozlehlém prostou, v nekonečném a neomezeném vesmíru. Člověk ji však omezuje, tísní, staví ji překážky a nedá jí dýchat; chce, aby se uspokojila s málem, s tou trochou hmotného prospěchu, drobnými potěšeními, řečmi o ničem. Ale duše trpí a stěžuje si člověku: "Chtěla bych být svobodná, ale ty mne spoutáváš svými ubohými aktivitami a běžnými starostmi. Jsem přeci dcerou Boží a mým živlem je prostor. Pro svůj rozvoj potřebuji božskou dimenzi…"
Učiňte tedy pokus a umožněte své duši, aby alespoň na pár minut vzlétla a mohla se rozprostřít v neomezeném prostoru. Dovolte jí na chvíli uniknout a splynout s celým vesmírem... Pak i vy zažijete, co je štěstí.
30. LEDNA 2011

SRDCE udržuje hlavu a údy v činnosti

Hlava našeho fyzického těla je sídlem poznání a moc se nachází v pažích a nohách, které slouží k různým úkonům a pohybu. Mezi hlavou a údy se nachází srdce, bez nějž by byla hlava i údy nefunkční. Srdce je udržuje v činnosti a aktivitě tím, že se neustále a pravidelně stahuje, a tím udržuje v chodu koloběh krve - nositele života - v našem těle. Pokud se srdce zastaví, zastaví se rovněž činnost všeho ostatního.
Ale lidé - symbolicky řečeno - své srdce zanedbali a začali hledat moc. Velkou moc jim propůjčují peníze, proto činí všechno pro to, aby jich získali co nejvíc, a přitom nehledí na to, co tím způsobují jiným; jejich srdce se zatvrzuje. Hledají také vědomosti, ale jejich cíl není nesobecký a takové poznatky je vedou na scestí. Proto nejsou šťastní. Jsou sice mocnější a vzdělanější, ale nenašli štěstí...
Kdo chce být šťastný, musí se opět vrátit k hodnotám srdce - k dobru, laskavosti, velkorysosti a odpuštění.
2. ÚNOR 2011
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka-Bonaccia Hanka-Bonaccia | 1. března 2011 v 21:46 | Reagovat

Děkuji Ti Evi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama