ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

VĚDA - NÁBOŽENSTVÍ - UMĚNÍ /O.M.A./

9. února 2011 v 11:50 | O.M. AÏVANHOV |  SPIRITUALITA
http://www.prosveta.com/thought-of-the-day.phtml?
om

OMRAAM MIKHAËL AÏVANHOV - MEDITAČNÍ MYŠLENKY

Věda, náboženství, umění jsou projevem činnosti mysli, srdce a vůle

"Velmi mnoho věřících se odvrací od náboženství, protože podle jejich názoru vědecké objevy odporují nebo dokonce vyvracejí pravdy víry! Tento jejich názor však jen dokazuje, že do jisté míry nechápou ani náboženství ani vědu.
Je to totiž naopak! Objevy vědy slouží pouze k zdůraznění pravdivosti víry. A pravdy víry jsou totožné s těmi, které nás učí iniciační věda.
Ve skutečnosti mezi vědou a náboženstvím neexistuje žádný rozpor - jdou společně ruku v ruce a jsou ještě doprovázeny uměním. Všechny tři - náboženství, věda a umění - jsou úzce propojeny, protože jsou spojeny
již v nitru lidské bytosti: věda vyživuje její mysl, náboženství živí její srdce a pomocí umění projevuje a vykonává svou tvůrčí vůli. Vzhledem k tomu, že mysl, srdce a vůle existují v lidském nitru společně, nesmějí být oddělené, ani by žádné z nich nemělo být upřednostňováno před ostatními. Když je Bůh dával lidem, Jeho vůlí bylo, aby spolupracovaly."
9.ÚNOR

KONÁNÍ musí být doprovázeno vašimi myšlenkami a pocity

"Pokud někde pod okapovou rouru postavíte kbelík, můžete s jistotou počítat s tím, že jakmile zaprší, naplní se vodou; pokud pod ni nepostavíte žádný kbelík, nečekejte, že v něm bude voda. Jestliže vložíte do země semeno, je naděje, že z něj uvidíme vyrůstat nějakou rostlinu, pokud však nic nezasejeme, ani nám nic nevyroste.
Někdo z vás může říct: "To je velmi snadné, to už dávno víme." Jste si tím opravdu tak jistí? Neotevřeli jste srdce, aby do něj mohla proudit voda z božského pramene, a přesto čekáte, že jí bude naplněno?! Nezaseli jste žádnou láskyplnou myšlenku ani šlechetné city, a přesto očekáváte, že budete žít v radosti a v pohodě?! Ptáte se: Jak lze zasadit myšlenky nebo city? Dám vám příklad: Když vezmete nějakou věc, kterou chcete někomu dát, vkládáte do svého gesta projev pozornosti či prostě vlastní vědomí? Ne, učiníte to mechanicky. A tak ode dneška byste měli dbát na to, abyste kromě samotného dárku dávali ještě něco jiného - přidávejte hezkou myšlenku, dobrý pocit a nějaké přání pro dotyčného."
6.ÚNOR
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama