ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

Sója místo masa

9. března 2011 v 20:22 | klevka |  TÉMA TÝDNE
Když po vlně "hamburgerové" obezity, která před více než třiceti lety začala ohrožovat zdraví Američanů, celé USA zachvátila vlna joggingu, wellnessu, vegetariánství a veganství.
A díky globalizaci se přesně totéž děje i u nás…
Nic proti vegetariánství, vždyť i já jsem propadla horečce "sojového masa" už před třiceti lety, sbírala jsem recepty na jeho úpravu a nutila jsem je celé rodině, ačkoli nikomu nechutnalo a všichni chtěli pořádné maso… Tehdy se ještě neuvažovalo o možných škodlivých účincích sóji, a že se dnes v mnoha výrobcích používá sója, to si nepozorný konzument nevšimne…
Až když si v Anglii všimli, že nejen u dospělých sportovců, ale i mezi dětmi kolem 13 -14 let se vyskytla úmrtí na sportovištích v důsledku nepravidelné činnosti srdce!
Protože příčinu selhání srdce při pitvách neobjevili, proto se začaly hledat společné znaky u obětí. Jediným společným znakem bylo, že se v jídelníčku vyskytovala sója.
Poměrné množství sóji - ne jen mimochodem - obsahuje 4-5x víc ženských pohlavních hormonů (nebo stejně působících alkaloidů), než obsahuje jedna antikoncepční tableta. Tato skutečnost je pro muže ještě nebezpečnější než pro ženy.
Po těchto zjištěních pak američtí vědci povedli testy na 30-30 myších - 30 vzorků, 30 kontrolních zvířat. Všech 30 testovaných myší, které byly krmeny sójou, zahynulo na selhání srdce. Myši krmené normální stravou nevykazovaly žádné nesrovnalosti.
Profesor po přezkoumání výsledků navrhl zkoumat stravovací návyky i u zemřelých sportovců.
Mimochodem, jedna zajímavost - začátek obrovského nárůstu všech alergických onemocnění se signifikantně shoduje se všeobecným počátkem používání sóji jako potraviny.
V nedávné minulosti oběhl svět také článek o margarínu jako o umělé potravině - ropný produkt.
Zde se taktéž sója objevu jako produkt vynalezený potravinářským průmyslem, ze kterého se dá lacino vyrobit velké množství potravin. I když jsou z ropy a z rychle se rozmnožujících sójových bobů. A když se sója ještě geneticky upraví…, hotová katastrofa.
Sójové maso už nejím, nekupuji ani ty dnešní uzeniny, v niž není žádné maso, zato sója ano, jím všestrannou, vyváženou stravu chudou na tuky, bohatou na vitamíny a minerály, ale místo margarínu používám máslo!!!

PS: Komentáře jsou uzavřené kvůli častému vkládání reklam a anket. Děkuji za pochopení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 abreakce abreakce | 9. března 2011 v 20:38 | Reagovat

Sójové maso není maso, ale luštěnina upravená do podoby vysušené školní houby na tabuli a máslo je máslo, nikoliv margarín. Nejlepší vege je stehno z husy se zelím. Husa se živí vegetariánskou stravou a zelí je také vege, že?

2 luci-diary luci-diary | Web | 9. března 2011 v 20:56 | Reagovat

já mám sóju docela ráda ;D ;D nevím jako, ale maso je lepší no ;D ;D

3 rose rose | 9. března 2011 v 21:49 | Reagovat

hezky řečeno :) také nepoužívám margarín, ale máslo... tv reklamy, které poukazují na příznivé účinky margarínu jsou lživé!

4 Naty Naty | Web | 10. března 2011 v 2:58 | Reagovat

Já jsem vegetarián už 11 let a není ze mne chodící tělo bez duše, jak si někdo může myslet. Soju nejím, byť jsem ji také vyzkoušela. Nejím ji proto, že se jedná o plodinu, kterou v Americe pěstují jako surovinu ke krmení dobytka. A já se za dobytek nepovažuji.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama