ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

PS: PEKLO NA ZEMI

11. dubna 2011 v 16:17 | KLEVKA/GOOGLE.CZ |  TÉMA TÝDNE
Trochu protahuji limit pro napsání příspěvku na téma týdne "peklo", protože k němu nelze mlčet, a tak jej uvádím zkratkou PS - post scriptum...
Co říci na téma PEKLA, když dnes už dobře víme, jak žijí lidé v rozsáhlých částech světa, kde je hlad, kteří nemají přístřeší a jsou nemocní? Není snad peklem život ve slumech s otřesnými životními podmínkami, v nichž se šíří infekční nemoci? V nichž děti jsou od útlého dětství odkázány žít na ulici a prodávat se, a to vše bez vlastního zavinění?
Co říci o peklu při pohledu na záběry z některých oblastí světa, které byly zejména v posledních destiletích opakovaně zasaženy nebo totálně zničeny požáry, zemětřesením nebo tsunami?
A co pohled do nedávné historie - na bojiště válek, zejména těch posledních dvou světových, nemluvě o těch lokálních dneška či minulosti, a co prožívali lidé v koncentračních táborech?
Co tedy říct?
Že peklo můžeme prožít už za života a přímo zde, na Zemi.
Nejdřív si PEKLO vytváříme sami - mezilidskými vztahy bez lásky, plné závisti, lakoty, nenávisti nebo vypočitavosti, svými činy motivovanými sebeláskou či tou její nejhorší formou - egoismem, který někdy jde za svým cílem i přes mrtvoly...
Peklo způsobují také ti, kteří umožňují a podporují hromadění bohatsví Země v rukou menšiny na úkor většiny, která si svůj denní chléb musí vydobývat skutečne tvrdě...
A dobře víme, co jsme dlouhá léta způsobovali naší Zemi jejím bezohledným využíváním a nerozmyslenou těžbou jejího bohatsví na úkor místní fauny a flóry, kterou jsme změněnými životními podmínkami nutili migrovat do nevhodných oblastí, až nakonec mnoho druhů takovou změnu nepřežilo...
Seznam našich hříchů vůči Zemi, která nás všechny živí, by byl velmi dlouhý.
A nyní přišlo zemětřesení v Japonsku, dokonce opakované, s ním tsunami a katastrofa atomové elektrárny Fukušima, kterou se nedaří zvládnout, a tak nyní hrozí nebezpečí, které může mít globální dosah... Využívali jsme sílu, kterou nyní nedokážeme ovládnout.
Vzpamatují se lidé Země?
Japonsko za měsíc od katastrofy zasáhlo už na 900 následných otřesů. Dokonce včera, jen chvíli poté, co Japonci uctili minutou ticha 27 tisíc obětí ničivého březnového zemětřesení a tsunami, zasáhly zemi další silné otřesy. Tentokrát měly sílu 6,6 stupně, epicentrum bylo poblíž poškozené jaderné elektrárny Fukušima.
Co bude dál?
PEKLO NA ZEMI?
Je to jen na nás...


PIETA BUDHISTICKÝCH MNICHŮ
... a nakonec - STOLETÁ ŽELVA SE UJÍMÁ HROŠÍHO SIROTKA...(Prosím nevkládejte do kometářů žádné propagační texty vlastních blogů. Děkuji za pochopení.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama