ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

STÁVKA

16. června 2011 v 13:52 | Klevka |  ÚVAHY O DNEŠKU
Chtěla jsem také vyjádřit podporu stávkujícím odborářům, a tak jsem si otevřela stránky facebooku ČT 24.
Mladí lidé, mezi nimi několik středoškoláků, většinou odsuzovali stávku a někteří z nich špatně naučenými frázemi projevovali naprostou dezorientaci v českých dějinách 20. století - jejich rodin se zřejmě dosud nijak nedotýká nezaměstnanost ani zdražování či snižování životní úrovně jako důsledek dosavadního "hospodaření" našich vlád i arogantního postoje politiků k občanům-voličům, kteří je na jejich výsadní posty dosadili a z poctivě placených daní jim hradí docela slušný životní standard…
Tyto odsuzující komentáře procentuálně "válcovaly" komentáře lidí, kteří se pro stávku vyslovovali, což se pak ve vysílání prezentovalo jako "hlas lidu".
Proto zde chci tlumočit ty názory lidí, které snad nejen jim uspokojivě vysvětlí smysl stávky.
Názory prvního druhu:
Neuvěřitelné, jak se lidé nechají zblbnout několika nenažranými odborářskými bafuňáři, kteří se rozhodli jít řeckou cestou…
Vaše stávka nic neřeší a akorát omezuje ostatní občany a berete si je jako rukojmí. … tak přestaňte být sobci a mějte trochu sebereflexe! Navíc, heslo Stávkujeme i za vás je tak maximálně k smíchu…
A ty další:
Víte co nechápu. Hodně, ale opravdu hodně lidí nesouhlasí s nynější podobou reforem, ale nesouhlasí ani se stávkou. Jak tedy chtějí přinutit vládu, aby ty reformy pozměnila, když jedná sobecky a arogantně a odbory jí nezajímají?
Souhlasím se stávkou, konečně se někdo rozhoupal, přeci nemůžeme do nekonečna platit zlodějny naší vlády, co takhle hmotná odpovědnost? My tu vládu zaměstnáváme, my ji platíme, tak ať pracuje zodpovědně a ať za své dluhy zodpovídá.
Problém je, že tahle vláda dělá dluhy NÁM VŠEM. Co ale budete dělat, když budete muset splácet dluhy, které jste neudělali, a vidíte ty, kteří je udělali, jak je spokojeně dělají dál a smějí se vám, že jste "málo podnikaví a kreativní"? Za sousedy bych taky nešel, ale určitě bych si udělal pořádek v domě. A to je to, co se děje. Nebo už se aspoň chrastí koštětem. :)
Neuvěřitelné, jak se "obyčejní" občané nechají zmanipulovat médii a začnou odsuzovat odboráře, kteří hájí zájmy "obyčejných" občanů. Tak jako se "obyčejní" občané postavili proti doktorům, ze závisti, že se někdo odvážil postavit nenažrané vládní mafiánské diktatuře a říct si o mzdu, kterou si doopravdy zaslouží. Lidé se měli postavit za doktory a teď by se měli postavit za odboráře. Dříve měli velkou sílu české fabriky, které stávkovaly a hájily práva obyčejných lidí, ale fabriky byly rozprodány a rozdrobeny. Dnes převzali otěže odboráři v dopravě, a jaká byla reakce Václava Klause? Nahradit veřejnou dopravu soukromou. Což by znamenalo rozdrobení a zbavení se dalších lidí, kteří si mohou dovolit stávkovat a postavit se "zlým" mocipánům. Cílem vlády je potlačit a rozdrobit vůli a práva lidu a získat absolutní moc pod záštitou demokracie. Vláda by měla přestat manipulovat s lidmi a začít pro lidi pracovat, nebo odejít ke všem čertům. Takovou vládu nepotřebujeme, proč ji živit ze svých peněz? Nemusím snad zdůrazňovat, že se nám politici smějí z obrazovek přímo do "ksichtu". Ten úsměv znamená, " já jsem boss a vy jste nuly, já jsem Sch…..berg nebo Trautenberk a vy budete skákat, jak já budu pískat!" a já pevně doufám, že si to už lidé nenechají dlouho líbit.
Pane B., plně s vámi souhlasím, tato vláda, i všechny od roku 1989, by si zasloužila za jejich jednání vůči lidem této země potrestat. Nejlépe tak, že by měli projít soudním procesem v Bruselu, zabavit jim majetky a zavřít do kriminálu.
M. H. · 64 let
Je lhostejno, kdo a jak protestuje proti reformám. Protest je zcela na místě, protože se obrací proti lidem, kteří jsou odpovědni za stav státu (materiální i morální). Je to jako v podniku. Je-li vedení se sklonem podnik vysávat ve svůj prospěch, tak výsledkem je vždycky jen problém, ne-li krach. Největší pravdou je to, že právě vláda a administrativní aparát jsou odpovědní za způsob hospodaření a dosažené výsledky. Reformy nejsou nic platné, pokud se aplikují v nehospodárném systému s mafiánskými praktikami a o tom tyto protesty začínají být. Po dvaceti letech máme ve státě děsivou korupční atmosféru, neschopnou justici, nepružnou policii a chaos ve zdravotních a sociálních zajišťovacích instrumentech. Nemluvím o chaotickém školství a podobně.
Ještě štěstí, že zde odbory jsou, protože jinak by představitelům tohoto způsobu uplatňování "státní moci" nikdo nebyl schopen nastavit zrcadlo!!! Podezírání odborů z ryze levicového zaměření je pouze slabomyslná taktika, nebezpečná politická varianta, kterou hrají političtí vládní předáci a jejich pozadí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama