ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

KDYŽ SI UBLIŽUJEME...

5. října 2011 v 16:34 | /O.M.A./ |  SPIRITUALITA

OMRAAM MIKHAËL AÏVANHOV:
- MEDITATIONSGEDANKEN -

ČLOVĚK JE SPOLEČENSKÁ BYTOST
Kdy lidé pochopí, že nejsou samostatná individua, ale že jsou součástí velkého Božího Těla, z nichž každý je jednou Jeho buňkou?
Pokud se tedy chovají špatně ke svým bližním a myslí si, že to je někdo cizí a existuje mimo ně, tudíž jejich špatné chování vůči němu je beztrestné, pak se velice mýlí.
Spojení mezi všemi živými tvory je skutečné, existuje fakticky na stejném principu, na jakém jsou vzájemně spojeny a projeny všechny buňky fyzického těla.
Pokud tedy učiníme něco špatného někomu jinému, je to jako bychom to učinili sobě samým, i když to momentálně nevnímáme, ani tak necítíme. A pokud svým bližním prokážeme dobro, prokazujeme je i samým sobě.
Bezpochyby každý z vás už má následující zkušenost:
Pokud nějaká bytost, kterou máte rádi, prožívá nějaké trápení nebo trpí bolestí, zajisté cítíte se svou milovanou bytostí a máte pocit, jakoby tu bolest způsobili přímo vám..., a když ji naopak potká štěstí, těšíte se, jakoby to štěstí potkalo vás samé...
Proč? Protože jste instinktivně a intuitivně vstoupili do vědomí jednoty s touto bytostí.
Toto vědomí jednoty je základem pravé morálky.

MENSCH IST EIN GEMEINWESEN
Wann werden die Menschen verstehen, dass sie keine getrennten Individuen sind, sondern ein Teil des großen Körpers Gottes, von dem jeder eine Zelle ist? Wenn sie sich also ihrem Nächsten gegenüber schlecht verhalten und dabei denken, er sei fremd und außerhalb von ihnen und sie könnten ihn ungestraft schlecht behandeln, dann täuschen sie sich. In Wahrheit existiert zwischen allen lebendigen Geschöpfen eine Verbindung, so wie zwischen allen Zellen des physischen Körpers eine Verbindung besteht. Wenn wir den anderen etwas Schlechtes antun, so tun wir es auch uns an, selbst wenn wir das im Moment nicht spüren. Und wenn wir ihnen etwas Gutes tun, so tun wir dieses Gute ebenfalls uns selbst.
Ihr habt zweifellos bereits folgende Erfahrung gemacht: Wenn ein Wesen, das ihr liebt, leidet oder Schläge bekommt, fühlt ihr es, als würde euch selbst dieser Schmerz zugefügt; und wenn ihm etwas Glückliches widerfährt, freut ihr euch, als wäre euch dieses Glück widerfahren. Warum? Weil ihr instinktiv und intuitiv in das Bewusstsein der Einheit hineingekommen seid. Dieses Bewusstsein der Einheit ist das Fundament der wahren Moral. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama