ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

NOVÝ VĚK

21. října 2011 v 15:48 | KLEVKA |  TÉMA TÝDNE
... aneb
CO VLASTNĚ OHLAŠOVALI MAYOVÉ?
Slovní spojení "druhý svět" můžeme chápat nejen jako svět, v němž se ocitneme po své smrti, tedy "onen svět" či "druhý břeh", ale také svět, jenž sice patří do reality naší pozemské existence, o němž se nám však může jenom zdát. Setkávaly se s ním třeba naše babičky při čtení tzv. červené knihovny nebo v dívčích románech, jejichž sujetem býval obvykle příběh chudé dívky, která se (nešťastně) zamiluje do krásného a bohatého muže a sní o něm, nicméně život s jejím idolem je nedosažitelným právě proto, že pochází z jiného světa, ze světa těch bohatých, který je pro ni zcela nepřístupný… Ale nakonec se "řízením osudu" a Štěstěny vše obrátí a ona šťastně zakotví v přístavu manželském, který je v tom "druhém světě", kam nikdo chudý nemůže…
Slovní spojení "druhý svět" lze tedy chápat jako nový svět zde na Zemi, který můžeme vytvořit sami změnou svých dosavadních životních postojů, samozřejmě změnou těch negativních postojů vůči životu a svým bližním na postoje pozitivní, zcela v duchu obecně platných zákonů morálky, které za posledních několik desetiletí vzaly za své… A nejen to, oblíbené rčení některých ekonomů o celosvětovém působení tržní ekonomiky na skupiny bohatých a chudých, že tzv. "Marshallovy nůžky" nerovnosti příjmů se stále více otevírají či rozevírají, už není jenom rétorikou, ale tvrdou realitou, a jedinou šancí lidstva před jeho kolapsem je změna stávajícího systému.
A tak stále platí "Vše souvisí se vším". I ekonomika s morálkou…
V souvislosti s probíhajícím transformačním procesem naší planety avizovaným (nejen) Mayským kalendářem, jenž má vrcholit kolem roku 2012, lidstvo dostalo (další) šanci pozvednout své uvědomění na vyšší úroveň, již už kdysi mělo, nicméně vlastním závažným pochybením se dostalo na tu stávající…
Už více než dvě desetiletí se na celém světě diskutuje o tom, zda probíhající změny znamenají "konec světa" či co vlastně má transformace přinést stávajícímu světu… Ta senzacechtivá část diskutérů si jaksi nedokáže uvědomit, že pokud pro transformaci přijmeme označení "konec světa", že jde o konec světa, v němž uvízlo naše myšlení, tedy konec světa bazírujícího na hmotě a hmotném prospěchu - zde je ta souvislost s morálkou. I o tom se už hodně napsalo.
Nikdo z nás, pozemšťanů, neví, ani nemůže vědět, kdy se co na Zemi a v celém našem slunečním systému stane, o tak závažných změnách může rozhodovat jenom Ten, Jenž tento svět stvořil a nyní také cítí potřebu jeho nezbytné změny. Kolikrát jsme už dostali různá poselství vyzývající ke změně našeho chování, kolikrát jsme dostali jsme různá varování i od naší Matičky Země, a pak další a další "odklad"…

"Mayové nikdy neříkali, že svět skončí… "
Carl Johan Calleman
Říkali, že dne 28.10.2011 "sestoupí 9 bohů", tedy jinak řečeno, že se spojí všech devět vln vývojových cyklů a cykly Tzolkin, a datum tohoto okamžiku, kdy se může stát cokoliv, je 28.10.2011, ne rok 2012. Datum 21.12.2012 je také důležité a představuje svým způsobem konec světa, ale v jiném smyslu!
28.10.2011 je označen v mayském kalendáři jako "vrchol křivky evolučních tvůrčích cyklů", je to den, kdy "velkolepá vesmírná síla bude v souladu s lidstvem, které bude mít možnost dosáhnout svého nejvyššího potencionálu a seberealizovat se jako naprosto vědomá kosmická bytost, která bude moci ovlivnit svou budoucnost, ať k lepšímu nebo horšímu." Ta budoucnost, která přijde s rokem 2012, bude vytvořena na základě a prostřednictvím našeho přání a vědomého záměru, přičemž datum konce cyklů - 28.10. - je dobou maximálních tvůrčích možností.
Zjednodušeně řečeno se dá říci: V roce 2012, 21. prosince se stane to, co si 28.10.2011 vybereme!
Colleman považuje propagandu týkající se prosince 2012 za manipulaci mající odvést pozornost lidí.
Jsme totiž vedeni k tomu, abychom očekávali události 21.12.2012 s vědomím konce světa, místo abychom se soutředili na utváření budoucnosti ve dnech kolem 28.10.2011. Ti, kdo nedokáží poznat význam této doby, mohou minout velkou příležitost. Pop kultura si vybrala za svůj vrcholný okamžik prosinec 2012, který má destruktivní charakter, zatímco vrchol konstruktivních sil, který je v říjnu 2011, je opomíjen.
Správná otázka tedy není: Co se stane v roce 2012?, ale:
Čím chcete v roce 2012 být?
A přání se neplní sama, nýbrž musí být realizována. V blízkém období se nám otevírá možnost transformovat celý náš svět a sebe sama. V souladu s výrokem: "Staň se tou změnou, kterou chceš vidět okolo sebe ve světě", připisovaným Gándhímu, je potřeba během posledního období konce cyklů vyvinout úsilí, aby se společný záměr mohl manifestovat. Pokud budeme jen čekat, co nastane příští rok, můžeme pak zjistit, že se naplní katastrofické scénáře!

A tak místo strachu z toho, co přinese NOVÝ VĚK, udělejme si pořádek v sobě, ve svém nitru a ve svých životech a tešme se na dobu, kdy zavládne mezi lidmi LÁSKA, láska k bližnímu v té nejčistší podobě...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama