ŽIVOT SMRTÍ NEKONČÍ...

PROČ POMSTA?

11. ledna 2012 v 14:25 | klevka |  TÉMA TÝDNE

POMSTA - proč msta?!
Říká se sice "pomsta je sladká" - ale za co? Za nevěru či zpronevěru všeho druhu nebo …? Také existují regiony, v nichž krevní msta je jaksi zakotvena do morální paměti jako něco, co souvisí s rodovou tradicí či dokonce s její ctí …(?!)
Ale vždyť "pomsta" už svým významem sama v sobě obsahuje násilnické řešení nedobrých mezilidských vztahů, znamená vracení něčeho zlého, co jsme my způsobili někomu jinému nebo naopak… Copak není v našem současném světě už dost zla, negativismu…? A rovněž si musíme uvědomit, že takové mstivé či pomstychtivé jednání předpokládá naše vlastní (ne zrovna pozitivní) charakterové DISPOZICE…- Proč tedy zahlcovat své nitro další negativitou - nedobrými myšlenkami na pomstu, přestože nám někdo nějak ublížil…! Neprospěje to nikomu a ničemu, spíše vyvolá celý řetěz dalších negativních projevů - myšlenek i činů, nemluvě o dopadu negativity na zdraví, nejen duševní...

Zkusili jste to už někdy raději s odpuštěním?
Ne???
Slova "Co chceš, aby lidé činili tobě, čiň nejprve ty jim" nebo slova (na první pohled ne zcela srozumitelné a pochopitelné) věty "Uhodí-li tě někdo na pravou tvář, nastav mu i levou" jsou naplněním pozitivního, láskou k bližnímu "poznamenaného" přístupu k lidem, v jejichž okolí nebo s nimiž žijeme, studujeme, pracujeme…
Copak vám zlost či vztek, závist nebo nepřejícnost a zlomyslnost přinesly už někdy něco dobrého, pozitivního?
Anebo to starozákonní "Oko za oko, zub za zub", ale ne v tom smyslu, že bychom my nebo ti druzí vraceli vše negativní jako bumerang, spíše bychom "vracení" tohoto biblického citátu měli chápat jako náhradu či nápravu škody, kterou jsme způsobili …
Smějete se nebo máváte rukou?
Nevadí.
Pokud neznáte Ježíšovo učení o lásce a odpuštění, pak zkuste - pokud jste o tom ještě neslyšeli - havajskou techniku Ho´oponopono, která pomáhá pročistit naše podvědomí, ve kterém sídlí bloky. Jak vidíte, už význam slova "bloky" naznačuje, že jde o něco, co je v naší bytosti nežádoucí…
Jak na to?

Stačí (často) vyslovovat docela jednoduchá prohlášení - afirmace :
"Miluji tě. Omlouvám se. Prosím, odpusť mi. Děkuji ti."
Tato slova či věty slouží k rozpuštění skrytých programů, které nám brání v dosažení naplnění našeho poslání na tomto světě i v dosažení našich přání, ať už jde o zdraví, vztahy, duchovní vývoj, hojnost nebo cokoliv jiného.

Vyslovením slov "Miluji Tě " si otevíráme bránu k propojení s Bohem, k prožití Božství v nás.
Bůh je Láska a vyjádřením lásky se napojíme na jeho energii. Tato slova rozproudí zablokovanou energii a umožní nám vstoupit do stavu neuvěřitelného klidu a míru. Láska, na kterou se skrze slova "Miluji Tě" napojíme, přetváří nahromaděnou energii a uvolňuje ji. Když je vyslovujeme směrem ke Stvořiteli, začíná se v nás vše očišťovat, abychom mohli zažívat zázrak přítomného okamžiku - svět bez hranic, nulový stav.
Podstata je milovat vše - např. nadváhu, závislost, problematické dítě, partnera, neúspěch v čemkoli… Když máte hlavu zahlcenou programy, které se neustále přehrávají jako gramofonová deska, řekněte jim v duchu nebo potichu: "Miluji Vás, drahé myšlenky. Jsem vděčný/á za to, že mám příležitost osvobodit Vás i sebe." Tato slova opakujte znovu a znovu. Negativní myšlenky a programy se samy nikam neztratí, nevydají se na dovolenou ani neodejdou do důchodu, pokud jim to sami nenařídíte.

"Omlouvám se" - těmito slovy uznáváme, že se do našeho systému dostal nějaký virus neboli negativní program. Nemusíme rozumět tomu, jak to k nám přišlo. Pokud má někdo např. nadváhu, prostě přijal program, který ji vytvořil. Tím, že vyslovíme slova "Omlouvám se", sdělujeme Bohu, že ve svém nitru žádáme o odpuštění čehokoli, čím jsme si tento program přitáhli. Neprosíme Boha, aby nám odpustil, ale aby nám pomohl odpustit sobě samým! Přijímáme absolutní zodpovědnost za vše, co se v našem životě objevilo.

Pomocí slov "Prosím, odpusť mi" prosíme o čištění, uvolnění a odstranění všech bloků a negativních energií a o jejich transmutaci v čisté světlo. Je to prosba naší vědomé mysli adresovaná Stvořiteli, aby změnil obsah našeho podvědomí v prázdnotu a abychom díky tomu opět objevili své vlastní Já.

A nakonec slovy "Děkuji Ti" vyjádříme Stvořiteli svou vděčnost a dáme najevo víru, že se problém vyřeší k nejvyššímu dobru všech zúčastněných.

A pokud vyhledáte terapeuta-terapeutku techniky Ho´oponopono, uvědomte si, že on-ona také musí při své práci očišťovat sebe sama. Skrze motlitbu nebo slova "Miluji Tě, Omlouvám se,Posím odpusť mi, Děkuji Ti" prosí nejprve Lásku, aby očistila negativní energii, která se zhmotnila do daného problému. Energie se uvolní, vznikne prázdný prostor, do něhož může vstoupit Bůh a naplnit jej Světlem. Člověk potom již nejedná na základě bloků a negativních programů vycházejících z mysli, ale nechává se vést inspirací přicházející z nitra - z Ducha, tedy od Boha.
Technika Ho´oponopono je docela jednoduchá, nicméně není podobná bezmyšlenkovitému joggingu v nějakém fitcentru nebo procházení nákupním centem, ale vyžaduje určitou vnitřní a vědomou či uvědomělou (stálou) odevzdanost a trpělivost.
Bůh je Dárcem všeho, On nebude činit za dost naší lidské (své)vůli. Proto je třeba své nitro neustále čistit. Aby naše vlastní Já bylo opravdovým v každém okamžiku. A samozřejmě Ho´oponopono je zapotřebí provádět velmi často, tak nepřetržitě, jak nepřetržitě je naše nitro "bombardováno" našimi nedokonalými myšlenkami, slovy, činy…

Čisti, vymazávej, vymazávej a nalezni svou vlastní Šangrilu (Šambalu).
Kde? V sobě!

"Miluji tě. Omlouvám se. Prosím, odpusť mi. Děkuji ti."
"I love you. I'm sorry. Please forgive me. Thank you."
"Aloha wauia oe. Ua kaumaha au. E kala mai `oe ia`u. Mahalo."

PS: Dalajláma onehdy řekl:

...LÁSKA NEUDĚLÁ BLIŽNÍMU NIKDY NIC ZLÉHO...
(Část odborného textu výrazně upravena podle http://www.novoucestou.cz/?cat=31Ho´oponopono)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Ch. Kristýna Ch. | Web | 11. ledna 2012 v 14:30 | Reagovat

:) dobře napsaný...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama